MENU
021 32 92 84

Poljička cesta 35, Split

MENU

 

adresa: Poljička cesta 35, Split
savjetovanje@ffst.hr

voditeljica Centra
prof. dr. sc. Maja Ljubetić

Administrativna potpora Centra
Vesna Matijaš Rakonjac, dipl. iur.

 

Centar za savjetovanje studenata Filozofskog fakulteta studentima Sveučilišta u Splitu pruža usluge individualnog savjetovanja, odnosno pomoć u rješavanju osobnih poteškoća i unaprjeđivanju kvalitete života. Također, Centar organizira i aktivnosti grupnog savjetovanja, javna predavanja, tribine, tematske radionice i treninge posvećene unaprjeđenju akademskih i životnih vještina kao i psihoedukativne tečajeve i edukacije. 


Savjetodavne aktivnosti

Centar za savjetovanje studenata Filozofskog fakulteta studentima Sveučilišta u Splitu pruža usluge individualnog i grupnog savjetovanja s ciljem pružanja pomoći i podrške studentima u rješavanju osobnih teškoća, postizanju akademskih uspjeha, povećanju efikasnosti studiranja i unaprjeđenju kvalitete života.  Usluge individualnog savjetovanja pri Centru su besplatne, a svim korisnicima usluga individualnog savjetovanja jamčimo povjerljivost.


Edukativne aktivnosti

Centar za savjetovanje studenata organizira brojne edukativne aktivnosti koje uključuju javna predavanja, tribine, tematske radionice i treninge posvećene unaprjeđenju akademskih i životnih vještina kao i psihoedukativne tečajeve i edukacije. 


 


Članovi centra

  1. izv. prof. dr. sc. Vesna Antičević
  2. prof. dr. sc. Ivana Batarelo Kokić
  3. Bruno Barać, asist.
  4. Adrijana Bedrica, prof. psih.
  5. doc. dr. sc. Ivan Buljan
  6. Ivana Jambrović Čugura, prof. psih.
  7. izv. prof. dr. sc. Darko Hren
  8. doc. dr. sc. Katija Kalebić Jakupčević
  9. prof. dr. sc. Goran Kardum
  10. Dina Klarić, prof. psih.
  11. izv. prof. dr. sc. Morana Koludrović
  12. Mirjana Kutleša, prof. ped.
  13. prof. dr. sc. Maja Ljubetić
  14. dr. sc. Toni Maglica, postdok.
  15. doc. dr. sc. Anita Mandarić Vukušić
  16. Mara Marasović, dipl. ped.
  17. Antonia Peroš, dipl. psih.
  18. Marijana Petrić Maršić, dipl. psih.
  19. prof. dr. sc. Ina Reić Ercegovac
  20. Ines Roso Perić, prof. psih.
  21. Nelija Rudolfi, prof. psih.
  22. Tamara Slavinjak, prof. soc. ped.
  23. Petra Lozančić, mag. ped.
  24. Jelena Suša; mag. soc. ped.


 


Edukativni film protiv diskriminacije i uznemiravanja na Sveučilištu u Splitu


05.05.2023

NAJAVA ZA 8. RADIONICU: Uloga uvjerenja u životnim izborima

Uvjerenja su ono što smatramo istinitim o sebi, drugima i o svijetu. Imaju snažan utjecaj na kvalitetu našeg iskustva, a isto tako snažno utječu i na naše ponašanje. Zamislite ih kao zakone po kojima živite, ili kao da su boja na lećama vaših naočala. Ako je boja crna i vaš pogled na svijet i sebe je crn. Ako je boja ružičasta takav je i vaš pogled na okolinu, odnosno vaše iskustvo s okolinom. Kada vjerujemo da je nešto istina, to je kao da našem mozgu šaljemo naredbu kako će vidjeti, protumačiti ono što se dogodilo. To nam rade naša uvjerenja i tako upravljaju našim odlukama. Iz toga slijedi da naša uvjerenja mogu biti osnažujuća ili ograničavajuća. Ako je naše uvjerenje osnažujuće (npr. Uvijek sam do sada pronašla/pronašao rješenje za problem, pa ću i sada) bit ćemo motivirani da postignemo cilj. Ako je naše uvjerenje ograničavajuće (npr. Ja to ne mogu.) ono će nas voditi prema tome da doživimo neuspjeh. Kakva su tvoja uvjerenja i kako ona utječu na tvoj proces odlučivanja? Mogu li se uvjerenja mijenjati i kako? Na ta pitanja odgovor ćete dobiti na ovoj radionici.

Radionica će se održati 11.05.2023. od 18,20 - 19,50 h u učionici P3 na Filozofskom fakultetu Split (Poljička 35). Namijenjena je studentima i zaposlenicima Sveučilišta u Splitu. Zbog ograničenog broja sudionika obavezne su prijave na obrazac: https://forms.gle/jff4LK4NQT77Tuhq5
Organizatori radionice su Centar za savjetovanje studenata Filozofskog fakulteta Split te Ured za upravljanje karijerama Sveučilišta u Splitu.

Voditeljica radionice je Marijana Petrić Maršić, diplomirana psihologinja s dugogodišnjim iskustvom rada u sustavu odgoja i obrazovanja. Nakon različitih edukacija (realitetna terapija, savjetodavne vještine, rad sa asocijativnim kartama, medijacija...) započela je sa edukacijom iz kognitivno-bihevioralne terapije koju privodi kraju. Primarni profesionalni interes je savjetodavni/psihoterapijski rad sa mladima i odraslima te radionički rad s mladima. 
Kvalitetno obrazovanje

Popis obavijesti