MENU
021 32 92 84

Poljička cesta 35, Split

MENU

 

Integracija u Europski prostor visokog obrazovanja, internacionalizacija studijskih programa, te povećanje dolazne i odlazne međunarodne mobilnosti studenata i nastavnika zazuzimaju važno mjesto među strateškim ciljevima Sveučilišta u Splitu.

Međunarodna mobilnost studenata i osoblja Filozofskog fakulteta odvija se najvećim dijelom u sklopu programa kao što su: Erasmus+ CEEPUS, Bilateralni programiMSCA i drugi.

 Mobilnost studenata i osoblja u okviru programa Erasmus+ odvija se temeljem interinstitucionalnih sporazuma i natječaja koje raspisuje Sveučilište u Splitu, a koje možete pronaći na sljedećim poveznicama:

Mobilnost u svrhu studija ili u svrhu odžavanja nastave (profesori) moguća je prema bilo kojem od partnerskih sveučilišta unutar godišnjih kvota i područja razmjene kako su definirani ugovorima Sveučilišta u Splitu. Ažurirana lista ugovora objavljuje se u sklopu svakog natječaja.

 Fakultetska Erasmus koordinatorica :

 Tamara Ljubičić, voditeljica Odjeljka za međunarodnu suradnju i odnose s javnošću

PON-PET 08:30 - 11:00  12:30-15:30 

 e-mail: ljubicic@ffst.hr TEL 021 329 290

 

Srednjoeuropski program razmjene za sveučilišne studije (CEEPUS) regionalni je program akademske mobilnosti u kojem sudjeluju:  Albanija, Austrija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Češka, Mađarska, Makedonija, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija i Srbija. U CEEPUS-u se omogućuju tri osnovne vrste mobilnosti. To su:

Nacionalni ured za CEEPUS: Agencija za mobilnost i programe Europske unije; e-mail: ceepus@mobilnost.hr

T: +385 (0)1 500 5635, F: +385 (0) 1 5005 699

 

MEĐUNARODNI PROJEKTI

Suradnja na međunarodnim projektima od iznimne je važnosti za razvoj znanstvene izvrsnosti i uključenje u Europski istraživački prostor (European Research Area - ERA).

Popis i kratkih opis navažnijih međunarodnih projekata ukojima su sudjelovali naši znanstvenici pogledajte ovdje

 

Međunarodna mobilnost znanstvenika financira se između ostalog i kroz program Marie Skłodowska-Curie

 i to:

Popis otvorenih MSC natječaja pogledajte ovdje.

 

Od 2019. godine, Sveučilište u Splitu član je Europskog sveučilišta mora (SEA-EU), jednog od međunarodnih saveza inicijative Europskih sveučilišta čiji je cilj transformacija europskog visokoobrazovnog prostora.

Više o mogućnostima za učenje, praksu, usavršavanje, mobilnost, istraživačku suradnju i sudjelovanje koje nudi alijansa SEA-EU saznajte na poveznici

 

 


12.07.2024

Susret veleposlanika Republike Hrvatske u Rimu s predstavnicima Filozofskog fakulteta u Splitu i Instituta San Leone Magno: projekt međunarodnih nastavnih bazi

Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Rimu, Nj.E. veleposlanik Jasen Mesić, primio je u posjet 10. lipnja 2024. sa svojim suradnicima, dr. sc. Antonelu Marić, izv. prof., koordinatoricu međunarodnih nastavnih baza na Filozofskom fakultetu u Splitu i voditeljicu doktorskog studija Humanističke znanosti; direktora međunarodnog Instituta San Leone Magno, dr. sc. Mattea Menninija i kordinatoricu za međunarodne projekte i internacionalizaciju, Anu Plavša, prof.

Institut San Leone Magno prva je međunarodna nastavna baza Filozofskog fakulteta u Italiji, koja omogućuje studentima Filozofskog fakulteta u Splitu provedbu stručne prakse na temelju ranije potpisanog sporazuma. Projekt se, uz potporu sadašnje i bivše uprave Filozofskog fakulteta i dekanice dr. sc. Ine Reić Ercegovac, red. prof., razvija već četiri godine te se zbog uspješnog odaziva studenata proširio na još dvije škole iz franšize “Maristi” u Rimu i Napulju. Do sada je ukupno 12 studenata iz Splita, uglavnom studenata filoloških programa, obavilo praksu u ovim nastavnim bazama, a još je nekoliko studentica s Učiteljskog studija izrazilo interes sudjelovati u projektu tijekom nadolazeće ak. godine 2024./2025. Neki od studenata su nastavili suradnju s Institutom i nakon povratka u domovinu, a većina je odmah nakon povratka s prakse s lakoćom pronašla zaposlenje u Hrvatskoj. Radi se o uistinu jedinstvenoj prilici, koja studentima Filozofskog fakulteta daje uvid u europsku dimenziju načina školovanja te ih obogaćuje međunarodnim iskustvom.  Osim dosadašnje prakse i stjecanja iskustva rada u nastavi po cijeloj obrazovnoj vertikali, od vrtićkog uzrasta do gimnazije, namjera je zainteresiranim studentima sociologije, pedagogije i psihologije omogućiti iskustvo volontiranja u sklopu karitativnih organizacija te, napose, humanitarne organizacije Fondazione Siamo Mediterraneo, čija je misija pružanje pomoći marginaliziranim zajednicama.

Hrvatsko Veleposlanstvo je od samog početka prepoznalo važnost ovog projekta te je bilo od pomoći studentima tijekom boravka u Italiji. Tijekom susreta s veleposlanikom i atašeom za kulturu Tamarom Perišić se razgovaralo o daljnjim mogućnostima proširenja suradnje te razvoju novih projekata. Veleposlanik Jasen Mesić je izrazio potporu i želju da, kao i do sada, pomogne u daljnjem razvoju svih inicijativa i aktivnosti, koje mogu doprinijeti profesionalnom usavršavanju, na dobrobit studenata Filozofskog fakulteta. 

Popis obavijesti