Uvjerenja su ono što smatramo istinitim o sebi, drugima i o svijetu. Imaju snažan utjecaj na kvalitetu našeg iskustva, a isto tako snažno utječu i na naše ponašanje. Zamislite ih kao zakone po kojima živite, ili kao da su boja na lećama vaših naočala. Ako je boja crna i vaš pogled na svijet i sebe je crn. Ako je boja ružičasta takav je i vaš pogled na okolinu, odnosno vaše iskustvo s okolinom. Kada vjerujemo da je nešto istina, to je kao da našem mozgu šaljemo naredbu kako će vidjeti, protumačiti ono što se dogodilo. To nam rade naša uvjerenja i tako upravljaju našim odlukama. Iz toga slijedi da naša uvjerenja mogu biti osnažujuća ili ograničavajuća. Ako je naše uvjerenje osnažujuće (npr. Uvijek sam do sada pronašla/pronašao rješenje za problem, pa ću i sada) bit ćemo motivirani da postignemo cilj. Ako je naše uvjerenje ograničavajuće (npr. Ja to ne mogu.) ono će nas voditi prema tome da doživimo neuspjeh. Kakva su tvoja uvjerenja i kako ona utječu na tvoj proces odlučivanja? Mogu li se uvjerenja mijenjati i kako? Na ta pitanja odgovor ćete dobiti na ovoj radionici.
Radionica će se održati 11.05.2023. od 18,20 - 19,50 h u učionici P3 na Filozofskom fakultetu Split (Poljička 35). Namijenjena je studentima i zaposlenicima Sveučilišta u Splitu. Zbog ograničenog broja sudionika obavezne su prijave na obrazac: https://forms.gle/jff4LK4NQT77Tuhq5
Organizatori radionice su Centar za savjetovanje studenata Filozofskog fakulteta Split te Ured za upravljanje karijerama Sveučilišta u Splitu.
Voditeljica radionice je Marijana Petrić Maršić, diplomirana psihologinja s dugogodišnjim iskustvom rada u sustavu odgoja i obrazovanja. Nakon različitih edukacija (realitetna terapija, savjetodavne vještine, rad sa asocijativnim kartama, medijacija...) započela je sa edukacijom iz kognitivno-bihevioralne terapije koju privodi kraju. Primarni profesionalni interes je savjetodavni/psihoterapijski rad sa mladima i odraslima te radionički rad s mladima.